вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety z drewna szybko się zużywają i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od odpowiedniego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest efekt finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów wersja płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji więc służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий